Przejdź do treści Przejdź do menu głównego Przejdź do submenu Przejdź do listy placówek

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CHARZYKOWACH

ul. Długa 54

89-606 Charzykowy

tel. 533 343 497

 

Agnieszka Dura, agnieszkad@gokchojnice.pl

Karolina Zyglarska-Werner, karolinaz@gokchojnice.pl

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Charzykowach ponownie rozpoczęła swoją działalność  w strukturach Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach w 2016r. Biblioteka mieści się w wyremontowanym i zaadaptowanym na ten cel dawnym ośrodku zdrowia.

Głównym przedmiotem działalności placówki jest gromadzenie zbiorów bibliotecznych i ich udostępnianie czytelnikom. Biblioteka zajmuje się promocją i rozwojem czytelnictwa oraz upowszechnianiem wiedzy i nauki – organizowane są tam m.in. spotkania z autorami, konkursy czytelnicze, spotkanie Dyskusyjnych Klubów Książki. Ponadto stanowi też ośrodek kulturalny, w którym organizowane są zajęcia artystyczne i spotkania integracyjne. Realizowane są też projekty i programy skierowane do różnych grup wiekowych.

 

Placówka, jest otwarta na propozycje ze strony zarówno mieszkańców Charzyków, jak i całej gminy – chętnie odpowie na sugestie i potrzeby obecnych i przyszłych czytelników.

Regulamin korzystania ze zbiorów Gminnej Biblioteki Publicznej w Charzykowach

Uchwała X/184/2015

 

 

GBP czynna w godzinach:

Dzień Godziny otwarcia
Poniedziałek 08.30 - 14.30
Wtorek 10.00 - 17.00
Środa 10.00 - 17.00
Czwartek 10.00 - 17.00
Piątek 09.00 - 15.00

 

O wszelkich zmianach w godzinach pracy Biblioteki informacje znajdą Państwo na stronie Aktualności Bibliotecznych (https://www.gokchojnice.pl/biblioteka/aktualnosci/)

Zachecamy do korzystania z Katalogu Online. Pod tym adresem znajduje się krótki film instruktażowy https://www.youtube.com/watch?v=xvIb0khr91U

 

 

Instytut Książki

Gminna Biblioteka Publiczna w Charzykowach otrzymała dofinansowanie w ramach zadania „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2016” ze środków finansowych Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach którego wyposażono Bibliotekę w nowoczesny sprzęt komputerowy.

Zakupiony sprzęt podniósł standardy Gminnej Biblioteki Publicznej w Charzykowach poprzez wyposażenie jej w nowoczesny sprzęt komputerowy umożliwiający korzystanie z zasobów cyfrowych czytelnikom i pracownikom biblioteki. Dzięki projektowi stworzono warunki umożliwiające zainteresowanym przegląd najciekawszych wydawnictw dostępnych na rynku księgarskim.

Dla realizacji powyższego celu zakupiono 3 zestawy komputerowe na potrzeby udostępnienia zbiorów cyfrowych czytelnikom oraz laptop dla bibliotekarza do wprowadzania zbiorów.

Zakupiono w ramach Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2016”.

 

mk
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Charzykowach zrealizowano zadanie w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Za łączną kwotę 8800 zł (w tym dofinansowanie w kwocie 4400 zł.) zakupiono 370 nowości wydawnicze, które wzbogaciły księgozbiór Biblioteki w Charzykowach. Zakupiono ciekawe pozycje zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych czytelników.

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Dzień Godziny otwarcia
Poniedziałek 08.30 - 14.30
Wtorek 10.00 - 17.00
Środa 10.00 - 17.00
Czwartek 10.00 - 17.00
Piątek 09.00 - 15.00

 

Do góry

Strona używa plików cookies!
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Rozumiem