Przejdź do treści Przejdź do menu głównego Przejdź do listy placówek

Kolejne dni festiwalu piosenki żeglarskiej

Dzisiaj kolejny dzień XXI Festiwalu Piosenki Żeglarskiej. Muzyka będzie rozbrzmiewać na dwóch scenach festiwalowych w Amfiteatrze im. Otona Weilanda w Charzykowach oraz na płycie chojnickiego rynku. Będzie dużo szant i to w różnych interpretacjach – od klasycznej muzyki szantowej, po folkową i folk – rockową.

Na Starym Rynku w Chojnicach szant będzie można posłuchać już od godziny 14.00. Główny koncert rozpocznie się w Charzykowach o godzinie 19.00. Jako pierwsza na scenę wejdzie grupa Happy Crew. Następnie zagrają: Mietek Folk, Marta Śliwa, Atlantyda, Zejman i Garkumpel. Piątkowy koncert zwieńczy występ „bandy muzykalnych maruderów, pływających od brzegów dawnych nizin Holandii po hałaśliwe porty na całym świecie”, czyli holendersko-brytyjskiej grupy Pyrates. Piraci dadzą koncert energicznej szantowo – rockowej muzyki.

W sobotę znów będzie można posłuchać muzyki szantowej. Koncerty rozpoczną się na Starym Rynku w Chojnicach o godz. 12.00. Tu też odbędą się występy zespołów biorących udział w konkursie „O Wielki Pagaj Ottona Weilanda”. Potem miłośnicy muzyki szantowej przeniosą się do pobliskich Charzyków. Tam od godz. 19.00 rozpocznie się koncert główny. Zainauguruje go grupa The Nierobbers. Potem zagrają: Grzegorz Gooroo Tyszkiewicz i Łukasz Zięba, Nort Cape, Hambawenah, Perły i Łotry oraz Stare Dzwony.

Piękna okolica, kameralna scena nad jeziorem, energiczna muzyka i wspaniała publiczność – nic dodać, nic ująć, trzeba tam być!

Organizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach. Sponsorem głównym festiwalu jest Enea S A. Pozostałymi sponsorami są: Regalux, Suez, Brama Pomorza, SolPower, Gańcza Yacht, Fitness Club KaNaMa, Zakład Szkutniczy Szmagliński. Patronat medialny sprawują: Radio Weekend i Tygodnik „Czas Chojnic”.