Przejdź do treści Przejdź do menu głównego Przejdź do listy placówek

Kolejne dni festiwalu piosenki żeglarskiej

Kolejne dni festiwalu piosenki żeglarskiej

Dzisiaj kolejny dzień XXI Festiwalu Piosenki Żeglarskiej. Muzyka będzie rozbrzmiewać na dwóch scenach festiwalowych w Amfiteatrze im. Otona Weilanda w Charzykowach oraz na płycie chojnickiego rynku. Będzie dużo szant i to w różnych interpretacjach – od klasycznej muzyki szantowej, po folkową i folk – rockową.

Na Starym Rynku w Chojnicach szant będzie można posłuchać już od godziny 14.00. Główny koncert rozpocznie się w Charzykowach o godzinie 19.00. Jako pierwsza na scenę wejdzie grupa Happy Crew. Następnie zagrają: Mietek Folk, Marta Śliwa, Atlantyda, Zejman i Garkumpel. Piątkowy koncert zwieńczy występ „bandy muzykalnych maruderów, pływających od brzegów dawnych nizin Holandii po hałaśliwe porty na całym świecie”, czyli holendersko-brytyjskiej grupy Pyrates. Piraci dadzą koncert energicznej szantowo – rockowej muzyki.

W sobotę znów będzie można posłuchać muzyki szantowej. Koncerty rozpoczną się na Starym Rynku w Chojnicach o godz. 12.00. Tu też odbędą się występy zespołów biorących udział w konkursie „O Wielki Pagaj Ottona Weilanda”. Potem miłośnicy muzyki szantowej przeniosą się do pobliskich Charzyków. Tam od godz. 19.00 rozpocznie się koncert główny. Zainauguruje go grupa The Nierobbers. Potem zagrają: Grzegorz Gooroo Tyszkiewicz i Łukasz Zięba, Nort Cape, Hambawenah, Perły i Łotry oraz Stare Dzwony.

Piękna okolica, kameralna scena nad jeziorem, energiczna muzyka i wspaniała publiczność – nic dodać, nic ująć, trzeba tam być!

Organizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach. Sponsorem głównym festiwalu jest Enea S A. Pozostałymi sponsorami są: Regalux, Suez, Brama Pomorza, SolPower, Gańcza Yacht, Fitness Club KaNaMa, Zakład Szkutniczy Szmagliński. Patronat medialny sprawują: Radio Weekend i Tygodnik „Czas Chojnic”.

Do góry

Strona używa plików cookies!
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Rozumiem