Zapraszamy do obejrzenia filmu, zachęcamy do ograniczania produkcji śmieci!

Stowarzyszenie Akolada zakończyło realizację projektu „Juta, bawełna, własne wyroby, poprawmy klimat dla świata wygody”. Partnerami przedsięwzięcia byli: Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach i Zaborski Park Krajobrazowy.

Zadanie dotyczyło edukacji ekologicznej w zakresie ograniczenia ilości odpadów z tworzyw sztucznych produkowanych w gospodarstwach domowych i było skierowane do mieszkańców gminy Chojnice. W ramach zadania zorganizowano warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych, podczas których uczestnicy zajęć mogli nauczyć się różnych sposobów na zmniejszenie ilości produkowanych odpadów z tworzyw sztucznych lub ponowne użycie opakowań (np. do tworzenia własnych zabawek!).

W ramach zadania powstał krótki filmik autorstwa Aleksandra Knittera. Zapraszamy do obejrzenia materiału – być może zachęci Państwa do powielenia zaprezentowanych pomysłów? A być może zainspiruje do wymyślenia i wdrożenia własnych sposobów na ograniczenie produkcji odpadów z tworzyw sztucznych?

Projekt „Juta, bawełna i własne wyroby, poprawmy klimat dla świata wygody” dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Gdańsku.