#zostanwdomu – zajrzyj na stronę: www.gokchojnice.pl

Rok 2020 Rokiem Samorządu Terytorialnego

27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze całkowicie wolne wybory do rad gmin. Były one efektem uchwalonej 8 marca 1990 roku ustawy o samorządzie terytorialnym. Ustawa została przygotowana przez Senat RP, wyłoniony w wyborach 4 czerwca 1989 roku.

Również w gminie Chojnice będziemy obchodzić 30 – lecie samorządu terytorialnego. Z tej okazji Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach przygotował konkurs dla mieszkańców regionu. Począwszy od 24 marca do 27 maja,  w każdy wtorek na stronie www.gokchojnice.pl i Facebooku GOK będą ukazywały się krótkie wzmianki, zdjęcia, kopie archiwalnych artykułów prasowych etc. na temat wydarzeń, jakie miały miejsce w okresie ostatnich 30 lat w gminie Chojnice. Publikacjom tym będą towarzyszyć zagadki dla odwiedzających stronę. Osoby, które prawidłowo rozwiążą zagadki wezmą udział w losowaniu nagród. Zachęcamy do udziału w zabawie i uczczenia z nami tej ważnej dla wspólnoty gminnej rocznicy. Zapraszamy na stronę www.gokchojnice.pl

Art. 1

Gdzie powstał ten beret?

Mieszkanki jednego z sołectw w gminie Chojnice na warsztatach rękodzielniczych w świetlicy, wydziergały kolorowy beret o średnicy jednego metra. Wykonały też siatki z makramy i wełniane skarpety na drutach. Akcesoria te posłużyły do zorganizowania konkursów na wiejskim festynie: rzutu beretem do sąsiada, biegu z siatkami i biegu w samych skarpetkach. Akcja ta posłużyła nie tylko do zwiększenia umiejętności rękodzielniczych uczestniczek warsztatów, ale przede wszystkim integracji mieszkańców sołectwa w gminie Chojnice.

Pytanie konkursowe brzmi: Gdzie i kiedy powstał beret na zdjęciu poniżej. Na odpowiedzi czekamy do piątku 27 marca, do godz. 15.00.

Osoby które nadeślą w wyznaczonym terminie prawidłową odpowiedź wezmą udział w losowaniu nagrody rzeczowej. Wyniki konkursu opublikujemy na stronie www.gok.chojnice.pl. Regulamin konkursu do pobrania poniżej.

Odpowiedzi należy przesyłać wyłącznie w wersji elektronicznej  na adres: gok@gokchojnice.pl (w tytule e-mail: Konkurs „Rok Samorządu”). W e-mailu należy zawrzeć zapis:

Wyrażam zgodę, na przetwarzanie (przechowywanie, przetwarzanie, publikację) moich danych osobowych przez Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach, dla potrzeb niezbędnych do realizacji  Konkursu „Rok 2020 Rokiem Samorządu Terytorialnego” - zgodnie z klauzulą informacyjną zawartą w Regulaminie konkursu.