Kynoterapia u Florka oraz spotkanie autorskie z Wojciechem Cesarzem w Wiejskim Domu Kultury w Ogorzelinach

Czwartkowe przedpołudnie spędziliśmy wspólnie z dziećmi na  spotkaniu autorskim z Wojciechem Cesarzem, który opowiedział nam historię wspaniałego psa o imieniu Winter.

Autor przybliżył dzieciom cechy, możliwości, umiejętności oraz emocje, przedstawianych przez niego psów, a w szczególności wspomnianego wcześniej psiego bohatera.

Pan Wojciech Cesarz pisze wraz z żoną Katarzyną opowiadania nie tylko dla dzieci.

Mogliśmy wysłuchać fragmentu odczytanego przez pisarza opowiadania jego autorstwa i jesteśmy pod wrażeniem wyjątkowości przekazu zawartego w treści.

Podczas spotkania można było nabyć książkę z autografem pisarza, co także uczyniliśmy.

Aby czas był wypełniony pozytywnie i owocnie po same brzegi, odwiedziła nas w Wiejskim Domu  Kultury także Pani Marzena Makowska. Pani Marzena zawitała do nas z cudownymi czworonożnymi przyjaciółmi - psami, które na co dzień pracują z dziećmi.

Budzące zaciekawienie dzieci hasło „Kynoterapia u Florka” okazało się zaskakującą i niezapomnianą przygodą! Poznaliśmy zasady zachowania się przy napotkanych w przestrzeni publicznej psach, jak i również zasady karmienia czy ogólnego obycia z psami. Oczywiście na zwykłej teorii się nie skończyło.

Na własnej skórze dzieci poznały pracę dogoterapeutki i ślicznych trzech piesków. Były zabawy z psami: "tunel” , „masaż pleców”, ale też karmienie psiaków i inne atrakcje.

Niezapomniany dzień! Dzieci wszystkie wrażenia przelały na kartki papieru, na których zilustrowały przede wszystkim Tadeusza, Dziunię i Becię, czyli naszych czworonożnych gości!

Projekt „Znacie? To posłuchajcie”,  dzięki któremu odbyły się dzisiejsze spotkania podarował nam moc wrażeń!

Zapraszamy do fotorelacji!