Wielkanocne stroiki

Wielkanocne stroiki

 

Dziś Wielki Piątek, dla wielu osób dzień szczególny. Niektórzy ściśle poszczą, inni pogrążają się w zadumie, jeszcze inni wykorzystują ten czas, by poświęcić się ostatnim porządkom.

Ja przychodzę z kilkoma propozycjami wykonania wielkanocnego stroika, który może stać się przepiękną ozdobą stołu. Można stworzyć kompozycję z sianą na zajęciach rzeżuchą czy owsem - jak tam wasze doniczki? ładnie wyrastają?

- moje prezentują się następująco:

 

Wracając do przedmiotu dzisiejszych zajęć.

Do wykonania stroików potrzebujemy podstawy -  będą to brzózki i bazie - to z nich stworzymy wianuszki, które należy związać nitką lub drucikiem.

Stroiki mogą być wiszące lub nie, wszystko zależy od naszych upodobań. Można też wykonać świecznik - wtedy warto podgrzewacz włożyć do jakiegoś ładnego słoiczka - u mnie w tej roli świetnie sprawdza się słoiczek po jeżynowym jogurcie z biedronki.
Do sklejania konstrukcji stroika warto użyć kleju na gorąco, jednak jeśli pracę wykonują młodsze dzieci - klej magic powinien dać radę.
A co będziemy przyklejać do stroika to już kwestia naszej fantazji i tego, co znajdziemy w domu: jajeczka, kurczaczki, biedroneczki, jakieś kwiatki czy popsute elementy innych stroików mogą zyskać tu nowe życie.

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry