Przejdź do treści Przejdź do menu głównego Przejdź do submenu Przejdź do listy placówek

XXII Festiwal Piosenki Żeglarskiej w Charzykowach już za Nami.

| Opublikowane w: Amfiteatr Charzykowy
XXII Festiwal Piosenki Żeglarskiej w Charzykowach już za Nami.

XXII Festiwal Piosenki Żeglarskiej w Charzykowach już za Nami. Trzy dni festiwalowe przyniosły dużą porcję dobrej muzyki ale również zabawy. Festiwal rozpoczął się już w czwartek żeglarską grą terenową. Gra terenowa, której celem było zainteresowanie dzieci i młodzieży kulturą i tradycjami żeglarskimi, przyciągnęła liczne grono uczestników.

W piątek i sobotę zarówno na chojnickim rynku jak i w charzykowskim Amfiteatrze zabrzmiały szantowe nuty w różnych interpretacjach.  Posłuchać można było tradycyjne i współczesne piosenki morskie w wykonaniu takich zespołów jak: Stonehenge, Fucus, Old Marinners, Własny Port, Klang, Majtki Bosmana, Ryczące Dwudziestki, Perły i Łotry, Banana Boat czy holenderski zespół Armstrong Patent.

W sobotę na chojnickim rynku odbyły się również przesłuchania konkursowe w ramach XXII Festiwalu Piosenki Żeglarskiej w Charzykowach, Konkurs „O wielki Pagaj Ottona Weilanda”. Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

- I miejsce „Wielki pagaj Ottona Weilanda”, łódź wiosłową, którą ufundowała firma Gańcza Yacht oraz nagrodę finansową w wysokości 3000,00 zł brutto otrzymał Roman Tkaczyk,

- II miejsce – Michał Słowik Słowikowski,

- III miejsce – zespół Za Burtą.

Wyróżnienia przyznano zespołom Chór Ballad i Jack Sparrow.

Laureat konkursu zaprezentował się na deskach charzykowskiego amfiteatru w sobotni wieczór. Kulminacją XXII Festiwalu Piosenki Żeglarskiej w Charzykowach było zaśpiewanie przez artystów i uczestników sztandarowej piosenki „Pożegnanie Liverpoolu”.

Organizatorem wydarzenie jest Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach. Sponsorami Festiwalu byli: SUEZ, Regalux, Fitness Club KaNaMa, Gańcza Yacht, Zakład Szkutniczy Szmagliński. Patronat medialny sprawują: Radio Weekend i Tygodnik „Czas Chojnic”.

Do góry

Strona używa plików cookies!
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Rozumiem