Koncert „W rytmie Warsa i Fogga” 14 lipca w charzykowskim amfiteatrze

Letnie koncerty charytatywne organizowane w Amfiteatrze Letnim w Charzykowach stają się powoli chlubną tradycją. Za ich organizacją stoi cała rzesza ludzi i instytucji bezinteresownie angażujących się w pomoc  Oliwce Stance i Olkowi Cybulskiemu – dzieciom, które dzielnie walczą z przeciwnościami losu.  Motorem całego przedsięwzięcia jest zespół Muzycy i Przyjaciele, instytucjami wspierającymi zaś Stowarzyszenie Akolada oraz Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach - zwłaszcza biblioteka w Charzykowach. Dzieci, biorące udział w zajęciach plastycznych organizowanych w bibliotece, przygotowały materiały promocyjne na koncert – plakaty i zakładki, które będą rozdawane widzom niedzielnego wydarzenia. A to, jak zwykle, zapowiada się ciekawie. Prócz zespołu w składzie:  Sylwia Mazur – vocal, Karol Ostrowski – ewi, Michał Ratkowski – piano, Waldemar Gołdon – gitara, Wiesław Galikowski – bas, Eugeniusz Ratkowski, gitara, wystąpią też przedstawiciele lokalnych samorządów i  biznesu, młodzi mieszkańcy regionu oraz podopieczni DPS w Chojnicach.

A jaki będzie repertuar tegorocznego koncertu?

Na pewno nie zabraknie piosenek z kręgu Warsa i Fogga. Muzycy zapowiadają też wykonanie piosenek rozsławionych przez Krystynę Giżowską: „Przeżyłam z tobą tyle lat”, czy „Są takie dni w tygodniu”. A czym jeszcze zaskoczą nas organizatorzy i wykonawcy? Czy usłyszymy coś z repertuaru Krzysztofa Krawczyka w wykonaniu Darka Gańczy? Kogo o pocałunek poprosi wójt Konarzyn – Jacek Warsiński? I czy Mariusz Paluch przepłoszy „Kormorany”, które dotychczas wykonywano w finale koncertu?

Na te pytania odpowiedź będzie można poznać w najbliższą niedzielę – 14 lipca w Amfiteatrze Letnim w Charzykowach. Koncert charytatywny „W rytmie Warsa i Fogga” rozpocznie się o godzinie 19.30. Wstęp wolny!

Koncert jest elementem projektu „ZagrajMY” dofinansowanego w ramach Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego Program Fundusz Inicjatyw Społecznych