"Dziecko dla początkujących" w Charzykowach

W piątkowy wieczór na deskach Amfiteatru Letniego w Charzykowach odbyła się prawdziwa uczta dla pasjonatów teatru. Aktorzy Piotr Rutkowski i Błażej Tachasiuk wcielili się w rolę młodych ojców w spektaklu „Dziecko dla początkujących”. Spektakl poruszający kwestię „tacierzyństwa” wywołał na widowni nie tylko salwy śmiechu, ale również odpowiadał a zarazem zadawał pytania nt. ojcostwa, czy wyzwań z tym związanych. Warto podkreślić, iż wystawiony spektakl wielokrotnie był nagradzany na ogólnopolskich festiwalach.

Spektakl „Dziecko dla początkujących” Chojnickiego Studia Rapsodycznego pojawił się w Charzykowach nieprzypadkowo. Dzięki współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach z Chojnickim Centrum Kultury i Chojnickim Studiem Rapsodycznym zorganizowano to wydarzenie aby wesprzeć leczenie i rehabilitację chojniczanki Oliwki Stanka. W trakcie spektaklu zbierano pieniądze właśnie na ten cel. Łącznie zebrano 3700,00 zł., kwota ta zasiliła konto na którym od dłuższego czasu zbierane są pieniądze na bardzo kosztowną (ponad 1 mln. zł.) operację dziecka w Stanach Zjednoczonych. Do pełnej kwoty brakuje jeszcze niecałe 9 000,00 zł. Zachęcamy zatem do wsparcia leczenia Oliwki. Osoby zainteresowane mogą wpłacać pieniądze na konto podane na plakacie. Za każdy grosz wrzucony do puszki dziękujemy! Dziękujemy również aktorom Piotrowi Rutkowskiemu i Błażejowi Tachasiuk, reżyserowi Grzegorzowi Szlanga, dyrekcji Chojnickiego Centrum Kultury za wsparcie tej inicjatywy.