GOK-owskie akcenty na „Dokonaniach roku 2018”

| Opublikowane w: Amfiteatr Charzykowy
GOK-owskie  akcenty na „Dokonaniach roku 2018”

9 marca po raz kolejny odbyła się Gala „Dokonań roku” - impreza podsumowująca i pokazująca wszystko to, co było najlepsze w minionym roku w powiecie chojnickim. Po raz czternasty wyróżniono i nagrodzono najlepsze inicjatywy w kategoriach: Sport, Kultura, Inicjatywa społeczna,  Nauka i edukacja, Impreza, Gospodarka, Filantrop i Osobowość.

Miło nam poinformować, iż wśród laureatów znalazło się Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Chojnice Akolada, które było nominowane za swoje działania w roku 2017 w kategorii „Inicjatywa społeczna”. Z gminną „Akoladą”  rywalizowali w tej kategorii: Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej, Nieformalna Grupa Księg-Armia z Silna, Zrzeszenie Kaszubsko - Pomorskie, oddział w Brusach i Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Kolei. Statuetkę Akolada zdobyła za realizację projektu pn.: „O szkoleniach dla ludzi; sieciowaniu w gminie; i o tym, jak można zarobić na wiejskim festynie”.

Prócz zdobycia nagrody głównej za najlepszą inicjatywę społeczną, Akolada była też nominowana w kategorii „Nauka i edukacja” za realizację projektu „Mów mi Nietoperz, przyjacielu”, w którym udział wzięły dzieci i młodzież uczęszczające do placówek GOK-u.

Na szczególną uwagę zasługuje też nominowanie w kategorii „Inicjatywa społeczna” Nieformalnej Grupy Młodzieżowej „Księg-Armia”, która funkcjonuje przy domu kultury w Silnie. Młodzież, która tworzy ten zespół zaangażowała się w realizację projektu pn.: „O czym opowiada „My pierwsza brygada” i wspólnie z seniorami z Silna i instruktorami GOK przygotowała zeszłoroczne obchody Święta Niepodległości.

Dumni jesteśmy też z faktu, że członek naszej załogi – Dominik Gostomski, był nominowany do nagrody „Dokonań Roku” w kategorii „Kultura” za swoje przedsięwzięcia artystyczne związane z teatrem.

Doceniając osoby i instytucje, które bardzo aktywnie działały w ubiegłym roku w powiecie chojnickim, tym bardziej jesteśmy dumni, że tegoroczna gala obfitowała w tak wiele „GOK-owskich akcentów”.