Przejdź do treści Przejdź do menu głównego Przejdź do submenu Przejdź do listy placówek

Podsumowanie projektu dla stowarzyszeń z gminy Chojnice

| Opublikowane w: Amfiteatr Charzykowy, Silno
Podsumowanie projektu dla stowarzyszeń z gminy Chojnice

Stowarzyszenie Akolada w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Chojnicach zakończyło realizację projektu pn.: „O szkoleniach dla ludzi; sieciowaniu w gminie; i o tym, jak można zarobić na wiejskim festynie”. Na sfinansowanie działań zawartych w zadaniu Stowarzyszenie Akolada otrzymało dotację z MRPiPS w ramach Programu FIO oraz z gminy Chojnice.

Głównym celem przedsięwzięcia było wzmocnienie potencjału i rozwój organizacji pozarządowych w gminie Chojnice w oparciu o tradycyjne rękodzieło ludowe, wyroby kuchni regionalnej i zaangażowanie społeczne mieszkańców. Do udziału w zadaniu zgłosiło się 12 stowarzyszeń działających na terenie gminy Chojnice. Projekt zakładał kompleksowe przygotowanie tych organizacji do prowadzenia odpłatnej działalności statutowej. W ramach realizacji projektu przewidziane zostały szkolenia i warsztaty dla członków lokalnych organizacji nonprofit oraz wspólne przygotowanie Jarmarku w Charzykowach.

W miniony piątek w domu kultury w Silnie dokonano podsumowania przeprowadzonych działań. Organizatorów bardzo pozytywnie zaskoczyła duża frekwencja na spotkaniu. Stawili się zarówno członkowie zarządów gminnych stowarzyszeń, jak i wolontariusze. Być może przyczynił się do tego zapowiedziany występ kabaretu „Sanatorium” z Tucholi? Była to niewątpliwa atrakcja piątkowego wieczoru – autorskie skecze i piosenki studentów UTW rozbawiły gości do łez.

Prócz rozrywki był oczywiście czas na dyskusje. Uczestnicy spotkania bardzo pozytywnie ocenili projekt. Spodobały im się zwłaszcza warsztaty kulinarne i rękodzielnicze, które przyczyniły się nie tylko do zwiększenia umiejętności i wiedzy uczestników, ale były też okazją do wspólnych pogaduszek. Podczas piątkowego zebrania przy kawie i ciastku umawiano się na kolejne spotkania –m.in.  mieszkanki Ciechocina odwiedzą Ogorzeliny, członkinie Stowarzyszenia z Ogorzelin zrewanżują się przyjeżdżając do Ciechocina ze swoimi przetworami, w Lotyniu mieszkanki gminy spotkają się na warsztatach rękodzielniczych…

Planowanie tych spotkań utrwaliło organizatorów w przekonaniu, że wszystkie elementy projekty zawarte w jego tytule udało się wprowadzić w życie. Były „szkolenia dla ludzi”, wspólny Jarmark, gdzie gminne stowarzyszenia sprzedawały soje wyroby, a teraz doszło „sieciowanie w gminie”, czyli współpraca poszczególnych organizacji.

Do góry

Strona używa plików cookies!
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Rozumiem