Wieczór autorski Tomasza Szweda Stępkowskiego: „Klinika małych zwierząt w Leśnej Górce”

Wieczór autorski Tomasza Szweda Stępkowskiego:  „Klinika małych zwierząt w Leśnej Górce”

Zapraszamy na spotkania autorskie z Tomaszem Szwedem-Stępkowskim − autorem, kompozytorem, piosenkarzem, psychoterapeutą, trenerem rozwoju osobistego. Pan Tomasz od kilkudziesięciu lat występuje na estradzie. Mieszkańcy regionu znają go głównie, jako wykonawcę piosenek country i folk, które przyciągają jego fanów na letnie koncerty w Swornegaciach.

Pan Tomasz jest również autorem czterotomowego cyklu opowiadań „Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce”. Chociaż nigdzie w książce nie ma dokładnie wskazanego miejsca położenia Kliniki, autor wskazuje, że dokładnie wczytując się w opisy, można narysować mapę Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Bohaterami opowiadań są zwierzęta – pacjenci i pracownicy kliniki w Leśnej Górce:  profesor Borsuk, doktor Łasiczka, doktor Suseł, siostry Wiewiórki, pan Żbik z Pogotowia… Tomiki są przeznaczone do familijnego czytania - mają oswajać z medycyną, uczyć przyrody i służyć przykładami etycznych zachowań.

W trakcie spotkania autor, przy akompaniamencie gitary, będzie śpiewał piosenki związane z treścią książek. Przeczyta też wybrane fragmenty książeczek oraz będzie aranżował zabawy z dziećmi nawiązujące do fabuły opowiadań.

Odbędzie się też happening plastyczny, podczas którego dzieci stworzą własne postacie i zwierzątka, które mogłyby stać się bohaterami niejednej bajki.

Zapraszamy dzieci (i nie tylko!)  w najbliższy czwartek, na godzinę 17.00 do charzykowskiego amfiteatru.