Niedziela z kulturą XX-lecia międzywojennego w Charzykowach

W minioną niedzielę, w amfiteatrze w Charzykowach odbyła się plenerowa projekcja filmu „Dwie Joasie". Tematem komedii Mieczysława Krawicza, jednego z najbardziej kasowych reżyserów polskiego międzywojnia, są zabawne perypetie młodej  pracownicy biura, która z ponętnej kobiety napastowanej przez szefa, przemieniła się w rozczochraną brzydulę. Znakomita obsada – Franciszek Brodniewicz –  amant przedwojennego kina, i piękna Ina Benita w roli jego przyjaciółki, a przede wszystkim uwielbiana przez publiczność „królowa polskiego ekranu” – Jadwiga Smosarska, zapewniły widzom niezapomniane doznania estetyczne i artystyczne.

Dodatkowo przed pokazem w Charzykowach odbył się koncert zespołu "Emilia Hamerlik Jazz Band" z największymi szlagierami  XX-lecia międzywojennego.

Przeboje, takie jak: „Już nie zapomnisz mnie” „Na pierwszy znak”, „Ada to nie wypada”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Ach, śpij kochanie”, „Rebeka” i „Ach, jak przyjemnie” publiczność odśpiewała razem z wokalistką. Najwięcej emocji wzbudziła oczywiście piosenka „Sex appeal”, którą widownia wykonała z  podziałem na grupę żeńską i męską – panie były w tym przeboju zdecydowanie lepsze…

Piosenki wykonane przez zespół i  Emilię Hamerlik - dzięki niezaprzeczalnemu talentowi muzyków i wokalistki, dały okazję do odbioru muzyki retro w prawdziwie mistrzowskim wykonaniu.