Zapraszamy do obejrzenia filmiku o hafciarkach z Silna

W 2019 r. Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach realizował zadanie pn.: „Niechaj nigdy nie zaginie, to co w złocie i bursztynie". Projekt był finansowany ze środków Ministra Kultury, w ramach Programu: Kultura ludowa i tradycyjna. Jego celem było przekazanie unikatowych umiejętności z zakresu haftu wzorami szkoły tucholskiej i borowiackiej przez mistrzynię tego rękodzieła – Mariannę Wailandt mieszkankom gminy Chojnice. Cotygodniowe spotkania hafciarek odbywały się w Wiejskim Domu Kultury w Silnie – przebieg spotkań został udokumentowany na filmie, który można obejrzeć klikając na link poniżej:

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury