Kosze wiklinowe - pracochłonne dzieła Pań ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Ogorzeliny

| Opublikowane w: Ogorzeliny

We wtorek 10.10.2017 roku w Wiejskim Domu Kultury w Ogorzelinach odbyły się ostatnie zajęcia w ramach projektu "O szkoleniach dla ludzi, sieciowaniu w gminie i o tym jak można zarobić na wiejskim festynie".

Podczas tych zajęć Panie ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Ogorzeliny wykonały kosze wiklinowe.

Trzeba przyznać, że nie jest to łatwa sztuka.

Żeby wykonać kosz trzeba wszystko wcześniej przygotować, zaczynając od namaczania wikliny, a kończąc dokładnym przycinaniem.

Pracochłonna praca nie poszła na marne, ponieważ pod czujnych okiem Pani Bożeny Szwal - Gemby, każda z Pań własnoręcznie wykonała piękny kosz.

Dziękujemy serdecznie za udział w projekcie i zapraszamy do udziału w kolejnym projekcie, który własnie realizujemy w miejscowym Domu Kultury.

Tym razem projekt pn. "Dżemy i kompoty domowej roboty".

Jak sama nazwa projektu wskazuje, członkowie Stowarzysznia skupiają się na tradycyjnym wykonaniu przetworów.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z zajęć wikliniarskich.