Fundusz AKUMULATOR SPOŁECZNY - wsparcie na realizację Waszych pomysłów!

Działasz lub chcesz działać na rzecz swojej społeczności? Wiesz jak, ale nie wiesz skąd wziąć fundusze? Masz pomysł, ale nie wiesz gdzie się zwrócić i w jaki sposób zacząć?
AKUMULATOR SPOŁECZNY jest dla Ciebie!

Konkurs skierowany jest do młodych organizacji pozarządowych* i grup nieformalnych z terenu województwa pomorskiego; aktywnych grup mieszkańców, chcących działać na rzecz dobra wspólnego.

*organizacje działające nie dłużej niż 2,5 roku, z przychodami do 25 000 zł (wnioskować mogą także organizacje będące w trakcie procesu rejestracji!).

Termin naboru: od 28 marca do 28 kwietnia 2019 dla wniosków o dotacje:

• Mini-grant do 500 zł na inicjatywę ze sfery pożytku publicznego
  • Grant do 5000 zł na projekt ze sfery pożytku publicznego

Termin naboru: od 28 marca do 23 maja 2019 dla wniosków o dotacje:

• Grant do 5000 zł na wsparcie rozwoju młodej organizacji pozarządowej

UWAGA: W ramach konkursu można złożyć maksymalnie jeden wniosek!

Projekty mogą być realizowane w okresie od 1 czerwca do 30 listopada 2019 (dla rozwoju młodych organizacji: od 1 lipca do 30 listopada 2019)!

Aby złożyć wniosek do konkursu, należy zarejestrować się na stronie: www.witkac.pl, wybrać odpowiedni powiat i wypełnić formularz on-line.

UWAGA: Wnioski składa się wyłącznie w wersji elektronicznej za pomocą generatora. Istnieje także opcja wnioskowania poprzez przesłanie krótkiego filmu z opisem pomysłu!

REGULAMIN konkursu 2019 PDF (do pobrania)

Masz pytania, dotyczące konkursu lub realizacji projektów? Potrzebujesz pomocy w obsłudze generatora wniosków? A może chcesz skonsultować pomysł lub umówić się na doradztwo? Przyjdź na spotkanie informacyjne:

- 9 kwietnia 2019 r. (wtorek), godz. 14.00, Centrum Informacji Turystycznej w Czersku,
ul.  Kościuszki 27A, 89-650 Czersk,

- 10 kwietnia 2019 r. (środa), godz. 14.00, Stowarzyszenie „Na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Debrzno”, ul. Ogrodowa 26, 77-310 Debrzno,

- 16 kwietnia 2019 r. (wtorek), godz. 14.00, Wszechnica Chojnicka, ul. Wysoka 3, 89-600 Chojnice.

Zachęcamy także do udziału w konsultacjach, gdzie animatorzy pomogą dopracować Wasze wnioski (po wcześniejszym umówieniu telefonicznym lub mailowym):

- 17 kwietnia 2019 r. (środa), godz. 14.00, Urząd Gminy w Chojnicach, ul. 31 Stycznia 56a, 89-600 Chojnice

- 18 kwietnia 2019 r. (czwartek), godz.14.00, siedziba Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Ziemi Człuchowskiej, ul. Ogrodowa 26, 77-310 Debrzno

W razie pytań zachęcamy do kontaktu! Tel.: (59) 833 59 30, e-mail: akumulator@lgdzc.pl

Przypominamy także, o możliwości skorzystania z bezpłatnych konsultacji wniosków przed ich złożeniem (opcja dostępna do 3 dni przed zakończeniem naboru)!

Zadanie jest współfinansowane w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego